СПОРТ

(ВИДЕО) Поставен нов светски рекорд во спринт после 20 години

Американецот Кристијан Колман постави нов светски рекорд во спринт на 60 метри, за време на атлетскиот шампионат на САД во сала. Во финалето, 21-годишниот спринтер од САД истрча време од 6,34 секунди. Претходното достигнување беше на американскиот спринтер Морис Грин, кој во 1998 година ја помина дистанцата за 6,39 секунди. ВИДЕО ОД ТРКАТА.

ЗАБАВА

(ФОТО) Порше отвори салон на врв од Алпите

Порше отвори продажен салон сместен на 2.300 метри надморска височина на планински врв на француските Алпи, а неговата специфичност е тоа што во него има само еден изложбен примерок- Porsche Cayenne (Порше Кајен). Овој  салон е сместен покрај ресторанот „Рок“ во зимскиот центар Мерибел. Специфично за овој салон е што на оваа локација имаме температури […]

МУЗИКА

(ВИДЕО) Излезе и победничката песна на Влатко Миладиноски

BitDefender GameSafeКако што објавивме пред некој ден фолк пејачот Влатко Миладиноски  на годинешниот Гоце Фест 2018 освои прва награда од Публика со неговата композиција „Велат не нема“ и уште две други награди. Музиката за оваа композиција е дело на Тоде Новачески, текстот на Крсте Наумоски – Мечкар, додека аранжманот на Златко Миладиноски. Во продолжени слушнете ја победничката песна […]

» СЛЕДЕТЕ НЕ!

РК СТРУГА

NOVAOPTIK

MONTENEGRO STRUGA

GIOVANNI FILMS