Category Archives: ГАЛЕРИИ

Најубави Македонки – Мартина Марковска (ФОТО)

Мартина Марковска од Свети Николе е еден од поуспешните модели од Македонија која неколку години гради успешна кариера зад себе. Македонската јавност ја запозна пред неколку години со  учеството на Miss Tourism Universe 2014 кој се одржа во Бејрут, Либан. Уживајте во нејзините прекрасни фотографии,

 

Извор: Instagram Martina Markovska

Најубави Македонки – Викторија Луческа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Познатата манекенка од Прилеп Викторија Луческа со право може да се вброи меѓу најубавите Македонки. Има учествувано на неколку избори на убавина на кои има освоено и награди, а  актуелна е и по неколкуте видео спотови на неколку наши пејачи во кои ги остава без текст припадниците на посилниот пол. Уживајте во нејзините фотографии.

 

 

Како одмараат нашите спортисти (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Периодов како и дамите на заслужен одмор и нивните машки колеги кои немаат репрезентативни обврски како на пример одбојкарите и кошаркарите кои подоцна ќе ги започнат своите одмори.

Илија Несторовски (ФУДБАЛ)

Жарко Пешевски (РАКОМЕТ)

Гоце Ојлески (РАКОМЕТ)

Кире Ристевски (ФУДБАЛ)

Мартин Томовски (РАКОМЕТ)

Како одмараат нашите спортистки (ФОТОГАЛАЕРИЈА)

Летото е период на одмори. После напорните натпревари голем дел од спортистите  ги користат летните одмори да ги наполнат батериите пред новите предизвици. Погледнете како одмараат некои од нашите спортистки.

ЕДИНА МУСА (КОШАРКА)

ЕЛЕНА ЛИВРИНИЌ (РАКОМЕТ)

НАТАША АНДОНОВА (ФУДБАЛ)

ИВАНА ГАКИДОВА (РАКОМЕТ)

ИВА КРСТЕВСКА (КОШАРКА)

САРА МИТОВА (РАКОМЕТ)

 

НАЈУБАВИ МАКЕДОНКИ – ТЕА ПУПКОВА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Денес во рубриката најубави Македонки ви ја претставуваме младата модна дизајнерка Теа Пупкова.

Жешки ракометарки на ЕП во ракомет на песок (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во Јарун,Хрватска се одржува Европското првенство во ракомет на песок за жени кое е магнет за машката публика поради атрактивните ракометарки.

21.06.2017., Zagreb – Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku 2017.
Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

 

21.06.2017., Zagreb – Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku 2017.
Photo: Slavko Midzor/PIXSELL
21.06.2017., Zagreb – Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku 2017.
Photo: Slavko Midzor/PIXSELL
21.06.2017., Zagreb – Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku 2017.
Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

 

21.06.2017., Zagreb – Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku 2017.
Photo: Slavko Midzor/PIXSELL
21.06.2017., Zagreb – Europsko prvenstvo u rukometu na pijesku 2017.
Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Најубави Македонки – Фросина Ангеловска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модната дизајнерка и стилистка Фросина Ангеловска од Скопје сопственичка на модното студио “Фран” често пати поради својот  атрактивен и сензуален изглед знае да изненади со прекрасни фотосесии. Уживајте во некои од нејзините најубави фотографии.

 

Фиренца,Италија – место кое вреди да го посетите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фиренца  е град во средна Италија на реката Арно со 366.488 жители. Фиренца е главен град на регионот Тоскана и покраината Фиренца. Заради културното и уметничкото значење често пати се нарекува и „Италијанска Атина“.

Фиренца е познат по својата историја и привлекува милиони туристи секоја година. Беше прогласен за Светско културно наследство од страна на УНЕСКО во 1982 година. Фиренца беше прогласена за еден од најубавите градови во светот и градот е познат по својата историја, култура, ренесансната уметност и спомениците. Градот исто така има голем број на музеи и уметнички галерии.

 

 

Најубави Македонки – Сандра Јовановска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Младата кумановчанка Сандра Јовановска гради светска кариера во Мексико Сити каде работи како модел за светски познатата агенција newiconmodels.  Македонската јавност имаше можност да ја запознае преку спотот на Димитар Андоновски “Ако ме болиш” каде се појави во главната улога. Уживајте во прекрасните фотографии која таа ги споделува на социјалните мрежи.

 

Прекрасниот Охрид низ објективот на Стојан Стојановски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Погледнете прекрасни фотографии од Македонскиот и балканскиот туристички бисер Охрид сликани од фотографот Стојан Стојановски.