(ВИДЕО) Младиот Стружанец Методија Столески со награда на Гоце Фест 2018

BitDefender GameSafeМладиот пејач од Струга Методија Столески својот огромен талент го потврди и на овогодинешниот Гоце Фест 2018 каде за изведба на песната “Песно наша” доби специјална награда за најмлад учесник на фестивалот. За оваа преубава песна, музиката и аранжманот ги направи Цане Петров, додека текстот е дело на Огнен Неделковски.

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) ТОТО со голем концерт во Македонија

BitDefender GameSafeЕден од најдобрите свирачки бендови на сите времиња- TOTO по повод јубилејната турнеја 40 Trips Around The Sun, за прв пат во Скопје! Концертот ќе се одржи на 05-ти Март во ВИП Арена Борис Трајковски. Posted by Avalon Produkcija on Tuesday, February 20, 2018 извор: Avalon Produkcija

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Најдобриот светски пијанист со концерт во Македонија

BitDefender GameSafeПетар Бенс (Peter Bence) новиот светски пијанистички феномен од Унгарија, за прв пат со концерт во Македонија! Деталите за концертот ќе бидат познати утре во 12:00 на неговата страница. Подгответе се за големиот спектакл кој сите го очекувавте. Peter Bence за прв пат во Македонија! Peter Bence, новиот светски пијанистички феномен од Унгарија, за прв […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕO) Дарко Димитров оди на Евровизија со две песни

BitDefender GameSafeПесната “Нова деца” која ја изведува групата  “Сања Илиќ и Балканика” победи на“Беовизија”, и ќе ја преставува Србија на на годинешниот Еуросонг во Лисабон, Португалија. Композитор на оваа песна е Александар Сања Илиќ кој ја направи музиката за оваа песна заедно со сопругата Татјана Карајанов, текстот е дело на Даница Крстајиќ, додека аранжманот го направи нашиот Дарко Димитров. Ова […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Дани не заборави да не изненади со нов видеоспот

BitDefender GameSafeМакедонската пејачка Дани Димитровска денес го објави спотот за песната “Да Заборавам” која е дел од албумот “Град За Љубов”. Музиката и текстoт за песната се дело на Весна Малинова Бабамов, додека аранжманот е на Кирил Бабамов. Спотот за песната го избработи Дејан Матиќ популарниот Део.

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Бендот „Бернајс Пропаганда“ и Мајк Ват објавија нова песна

BitDefender GameSafeБендот „Бернајс Пропаганда“ и Мајк Ват синоќа на својот Јутјуб канал ја споделија новата песна насловена „Ништо нема да нè раздели“. Видеоспотот за песната е дело на Давид Дољаница и Милан Блажевски.

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Излезе и победничката песна на Влатко Миладиноски

BitDefender GameSafeКако што објавивме пред некој ден фолк пејачот Влатко Миладиноски  на годинешниот Гоце Фест 2018 освои прва награда од Публика со неговата композиција „Велат не нема“ и уште две други награди. Музиката за оваа композиција е дело на Тоде Новачески, текстот на Крсте Наумоски – Мечкар, додека аранжманот на Златко Миладиноски. Во продолжени слушнете ја победничката песна […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Мултиталентираниот музичар Петар Маркоски има нов кавер

BitDefender GameSafeМултиталентираниот музичар од Охрид Петар Маркоски ни ја испрати својата нова преработка на еден светски хит: “Почитувани, Со задоволство Ви ја испраќам мојата нова преработка/ ковер на песната ‘’HAVANA’’ испеана од младата Camila Cabello, која што неодамна ја започна својата соло кариера а беше дел од мега популарната група ‘’Fifth Harmony’’! Овој пат преку […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Игор Бежаноски сними прекрасна песна

BitDefender GameSafeФолк пејачот Игор Бежаноски има нова песна со наслов “Меракот ми остана”. Станува збор, за како што вели, весела песна која всушност е најава за неговиот деби албум којшто е во фаза на изработка. Автор на музиката и аранжманот на оваа композиција е Златко Миладиноски, додека текстот е  на Борче Нечовски. Продуцент, е Дејан […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Најдобриот светски пијанист ја преработи “Somebody to Love”

BitDefender GameSafeПетар Бенс (Peter Bence) кој е роден на 5 септември 1991 година е унгарски пијанист, композитор и музички продуцент. Тој доби значителна популарност со неговите пијано аранжмани на песните од Мајкл Џексон, Квин и Сиа, собирајќи преку 150 милиони прегледи  неговиот канал на YouTube и Фејсбук страница. Peter Bence – Somebody to Love (Queen) 💥НОВО […]

ПОВЕЌЕ