Охриѓанецот Ристе Ристески повторно брилијантен (ВИДЕО)

МУЗИКА

Во првата емисија од третиот круг на “Звездите на Гранд”, чест да настапи  имаше  Охриѓанецот Ристе Ристески.

Ристе Ристески се претстави со Od milijun žena” од Тони Цетински и “Srce nije kamen” од легендарниот Тоше Проески.

Жирито беше воодушевено од неговиот настап уште после песната од Тони, а веќе по изведбата на песната од Тоше, со сите седум гласа обезбеди директен пласман во четвртиот круг на “Звездите на Гранд”.

Настапот на Ристе може да го погледнете на следниот ЛИНК.