Најскапите 10 фудбалски трансфери досега

СПОРТ

Најскапо летно засилување досега е Бернардо Силва, кој од Монако се пресели во англискиот гигант, Манчестер Сити. Трансферот на  Португалецот  изнесува 50 милиони евра.

На второто место се најде новиот фудбалер на Ливерпул, Мохамед Салах, кој за 42 милиони евра ја напушти Рома.

Трет најскап трансфер досега е оној на Толисо, за кого Баерн Минхен на Лион му плати 41,5 милион евра.

На ТОП 10 листата се најдоа и Едерсон новиот голман на Сити, Андре Силва  крилото на Милан, Линделоф кој од Бенфика премина во Манчестер….листата завршува со младиот Коман кој од Јувентус премина во Баерн од Минхен.

 

Извор: Sport Witness