Вардар – Еурофарм (резултат,стрелци,статистика)

СПОРТ

Вардар успеа да го совлада Еурофарм Работник со 30:25 (19:12) во натпреварот од суперкупот на Македонија и придодаде уште една титула годинава. Со овој натпревар се означи старт на новата сезона во Суперлигата, која почнува викендов. Најпрецизен играч на овој натпревар беше Гоце Ојлески со 8 голови.

Статистика:

ВАРДАР: Ѓорѓески (9 одб.), Штербик, Стоилов 3, Поповски 3, Криштопанс 4, Фереира 3, Македа 3, Абутовиќ, Кањелас 4, Чупиќ, Дибиров 3, Шишкарев 4, Војводиќ 2, Ончев, Марсениќ 1

Седмерци: 3/4, Исклучувања: 10 мин.

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК: Чаневски 1 (14 одб., 1 сед.), Ивановски, Пуплиевски, Ојлески 8, Трајковски 2, Петровски, Талевски, Чурлевски 5, Христовски, Каковски, Мојсоски 1, Мемиќ, Јовановски, Кукоски, Крстевски 2, Мајнов 6

Седмерци: 4/4, Исклучувања: 6 мин