Извештај од ракометната ЛШ (ВИДЕО)

СПОРТ

Монпелје – Металург    32:22

Комплетна СТАТИСТИКА

Висла Плок – Вардар  22:26

Комплетна СТАТИСТИКА

Мотор Запорожје – Чеховски Медведи    36:23

Кадетен Шафхаузен – Елверум    36:30

Кристијанштад – ППД Загреб    28:28

Мешков Брест – Киелце    28:25

Цеље ПЛ – Веспрем    31:39

(Манасков 2 гола)

Фленсбург – Алборг    30:27

Скјерн – Динамо Букурешт    39:28

Горење Велење – Адемар Леон    23:22

Бешикташ – Спортинг    26:30

(Прибак 2 гола)

Кил – ПСЖ    22:25

Нант – Пик Сегед  30:26

(Лазаров 2 гола)

Р.Н.Левен – Барселона    31:31

(Талески 1 гол – Ристовски 16 одбрани)

Идеален тим на колото во ЛШ

Лево крило   Доминик Клајн Нант
Лев бек Стипе Мандалиниќ ППД Загреб
Среден бек Мате Лекај Веспрем
Десен бек Холгар Гландорф Фленсбург
Десно крило Кевин Гуликсен Елверум
Пикер Хендрик Пекелер Р.Н.Левен
Голман Сирил Думулан Нант

Најубави 5 голови во 1 коло:

Најдобрите 5 одбрани во 1 коло на следниот ЛИНК.

Извор: EHF , EHF TV