Вардар 100%

СПОРТ

Европскиот првак Вардар вечерва во СЦ “Јане Сандански” ја оствари и четвртата победа во регионалната СЕХА лига, против екипата на Татран Прешов со 32:28. Кај Вардар по 4 голови, постигнаа Циндриќ, Шишкарев, Фереира, Карачиќ и Борозан.

Комплетна статистика од мечот на следниот ЛИНК.

Извор: seha-liga.com