Вардар ниже победи (ВИДЕО)

СПОРТ

Европскиот првак Вардар вечерва во СЦ„Јане Сандански“, триумфира против француски Нант, тимот во кој игра  на македонскиот капитен Кирил Лазаров со 27-23.

Најдобри поединци кај Вардар беа голманот Штербик кој имаше 11 одбрани меѓу кои и 2 седмерци и пикерот Мораеш со 6 погодоци.

КОМПЛЕТНА СТАТИСТИКА