“Штрковите” летаа на крилата на Дамјан Стојановски (ВИДЕО)

СПОРТ

МЗТ Скопје новата сезона во АБА лигата ја започна со триумф против Партизан од 92:89. Најдобар поединец на денешниот меч беше одличниот Дамјан Стојановски кој постигна 25 поени, надополнети со 5 скокови,4 асистенции и 1 украдена топка или вкупен индекс 30. Голема пошош имаше во нашиот крилен центар Бојан Трајкоски кој имаше дабл-дабл од 20 поени и  14 скокови. Кај Партизан најрасположен беше Величковиќ со 16 поени и 6 скока.

Комплетната статистика од мечот може да ја погледнете ТУКА.

Извор: ABA liga j.t.d.