Металург со прва победа во ЛШ

СПОРТ

Металург со 28:27 го победи Спортинг Лисабон во салата „Борис Трајковски“ и го забележа првиот триумф во Лигата на шампионите оваа сезона.

Најдобар поединец во тимот од Aвтокоманда беше голманот Арсиќ со 12 одбрани. Листата на стрелци ја предводеа Кузмановски со 6 голови и Палевски со 5.