Панама го слави пласманот на СП во Русија (ВИДЕО)

СПОРТ

За прв пат во нивната историја Панама се пласира на еден мундијал, иако на последниот натпревар против Костарика имаа негатива од еден гол во второто полувреме направија целосен пресврт за победа и за историски подвиг и делириум и еуфорија на целата држава. На крај фудбалерите, навивачите и коментаторите не можеа да ги запрат емоциите и во солзи радосници го дочекаа тој момент.

Предраг Јанчески