GTM-5ZJ6QMV

ЗАБАВА

 

Организирани тури – тргнување од Охрид и Струга
Подводен дрон: Следи,фотографира и лови
Интервју со писателката Ксенија Николова
Куќа во Москва изградена со помош на 3Д принтер
Сферен генератор на светлина
Најубави Македонки – Теа Пупкова (Фото)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Горила знае да танцува (ВИДЕО)
Ултра тенок микрофон –звучник
Првиот хотел на Paramount
Венчаница од 700.000 долари
Филмот Wonder Woman руши рекорди

 

 

 

 

 

Домашен и здрав сладолед кој не дебелее

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прекрасната Рената  провокативено
Блитва –богатство од витамини и минерали
Shilla – coffee & bar‎ од Охрид прославува 4 години
Прекрасниот Охрид низ објективот на Стојан

 

Подгответе се за новото “фиќо”
Најубави Македонки – Сара Митова

 

 

 

 

 

  • Познатата пејачка со провокативна фотосесија (ФОТОГАЛЕРИЈА)
Хитмејкерите Лазар и Магдалена стигнаа до 10 милиони гледаност (ВИДЕО)
Прекрасната водителка Марјана стана балерина (ФОТО)
Куглањето може да биде привлечен спорт (Видео)
Најмоќните жени
Прекрасна фотосесија на Наташа Малинкова
Карневалот во Рио
Кубанска фото сесија на Катерина Ивановска
Најстариот фото модел во светот
Таа е најстариот супер модел во светот и не планира да се откаже од својата кариера иако веќе чекори во деветтата деценија од животот. повеќе...
Прекрасната Емилија Розман
Мама и јас – волшебен изглед на мајки и ќерки
За сите мајки кои имаат ќеркички, еве неколку предлози како да изгледате исто и  волшебно со своите принцезички. повеќе..
Балканската Ибица (Фото)
Танцов клуб Ритам Плус


 

 

 

 

DJ CRAZY SLAVE ужива на Мајами
Саем за Венчавки (ФОТО)
Ирис Митнаер-Мис на универзумот
На годинашниот избор за Мис универзум кој се одржуваше во Манила, Филипните победи преубавата Ирис Митнаер 24-годишна студенка. повеќе...
Кактуси – Декоративни растенија
Карневалот во Венеција (Фото)
18 ти Јануари е светскиот ден на снешкото
Бројот 18 не случајно е избран бидејќи во самиот број се крие симболика. Имено според германскиот научник Корнелиус Граетц единицата од бројот 18  ја претставува метлата додека осумката телото од снешкото. повеќе...
Летечки автомобил
Новиот Audi A4 – тест возење
Новиот MERCEDES-BENZ CLS 2018
Најдобрите кросовери на годината

 

Промоција на нова Македонска книга
Најубавиот момент – Златна Бубамара (Видео)
Запознајте ја младата писателка Аслимоска Христина
Петте најубави градини во светот
Ботаничките градини во светот ни даваат можност  да и се восхитуваме на природата.  Еден ден возење низ шарените, миризливи цвеќиња и восхитувачката природа е најдобар начин да се релаксирате и одморите. повеќе...
Зимски градини-Цветни соби
Кога се гради цветна соба, се води сметка за тоа на кој дел од куќата да се додате, за да се вклопи убаво, а истовремено да биде поврзана со кујната, ходникот или со друга просторија во која се престојува. повеќе...
Како да ја победите главоболката по алкохолот
Откриена е нова егзопланета наречена супер Земја
Новата егзопланета ги има следните карактеристики – таа орбитира околу GJ 536, ѕвезда од типот црвено џуџе, која се наоѓа на 32.7 светлосни години далечина од земјата. Таа е наречена супер-Земјa.  повеќе...

Храна

Направи вкусна торта без печење за 15 минути
Ако сакате да го израдувате семејството со десерт, а секако да не потрошите многу време на нозе во кујната, ви нудиме чоколадна торта готова за 15 минути. повеќе...
Роки слави јубилеј- 40 години
Силвестер Сталоне минатата година ни го претстави Creed, последното дело од Rocky филмската франшиза. повеќе...
Најдолгиот тунел во светот
Балканскиот Рис
Откриен нов вид на гуштер
Тестаментот на Александар Македонски
Новото филмско дело од Мартин Скорсезе
Конечно! Paramount го објави првиот трејлер за Silence, новиот проект на легендарниот режисер Мартин Скорсезе.  повеќе...
Што одбраа дамите???
Светско жири составено од дами специјализирани за автомобилизам го избра Jaguar F-Pace за автомобил на 2016 година. Моделот на британската марка победи и во категоријата на теренски возила. повеќе...

Природно научен музеј ,,Д-р Никола Незлобински,,
Природно научниот музеј ,,Д-р Никола Незлобински,, кој се наоѓа во Струга располага со богата и многу значајна зоолошка збирка. повеќе...

…вашата дневна релаксирачко информативна доза

}
%d bloggers like this:
Оди на лентата со алатки