МУЗИКА

 

сместување / accommodation / unterkunft – Berovo
Каде за викенд?
Тоше Проески “Никој како тебе не бакнува” (ВИДЕО
Македонски евергрини – “Не кани ме” (ВИДЕО)
Македонски Евергрини – Некст Tајм “Ја излези Ѓурѓо”
Антониа донесе светлина во музиката
Македонски евергрини – “Сонце не ме грее”
Последните Селани – Садам Жито (ВИДЕО)
ПЕТАР и неговата виолина (ВИДЕО)
Анита Мицова посеа Златно Жито (ВИДЕО)
“Лична Лена” на Марјан Васкоски доби спот (ВИДЕО)
Дарко Димитров направи новитет
“Љубена” на Кристина со видеозапис (ВИДЕО)
Прекрасен ремикс на Olly Murs & Conor Maynard
Прекрасен летен хит на Лозано (ВИДЕО)
Нема спас од ,,Despasito,,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Light Balance ја освоија Америка (ВИДЕО)
Бендот NO FUN ја негува квалитетната музика

 

Интервју со Џесика Палашоска
Новиот спот на Неверне Бебе и Даниел
Која верзија е поубава?
Провокативна фотосесија на Лоба (Фото)
Фидбек Бенд со хитовска песна и спот (ВИДЕО)
Македонецот Јасмин растури во Звездите на Гранд (Видео)
Прекрасна песна од Tајфата
Фани Христова се врати со преубава песна (ВИДЕО)
Наум Петрески со гостилница во Скопје ,,Кај Науме”

 

 

 

 

 

Која е првата љубов на Ангела Стрезоска (ВИДЕО)

 

 

 

 

 Роденденски концерт на ДНК
Новиот спот на Александра Јанева
Новиот спот на Елена Велевска
Фото сесија на Наташа Малинкова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Згодните ,,The Chicks,, со прекрасен кавер
Елена Ристеска со нов спот (Видео)
Боби Мојсовски момчето со ангелски глас – Интервју
Евровисикиот претставник Јана Бурческа

 

Неверојатната моќ на музиката

Слушањето музика е едно од најчестите хобија и постојат милиони луѓе кои го започнуваат и завршуваат денот со музика. Музиката е насекаде, сите ја почувствувале, но само мал дел знаат колкава е нејзината моќ. повеќе...

Ристе Тевдоски реди успеси во САД
Монистра слават 15 години постоење
ЉУБОЈНА е доказ дека музиката успева

 

Ангела Стрезоска – талентирана пејачка на Македонски изворни песни

Ангела Стрезоска е млада и талентирана пејачка од Скопје која ја негува Македонската изворна песна.Освен нејзиниот специфичен глас, таа е и текстописец и учесник на неколку музички натпреварувања за избор на млади пејачки таленти. повеќе...

 

Интервју со Марјан Васкоски

Пејачот кој продолжува да ја негува убавата македонска песна во Австралија. повеќе...

Фидбек деновиве со спот за новата песна

Музичкиот состав „Фидбек“ во наредниот период  ќе ја промовира својата нова, трета по ред студиска песна која го носи насловот „Влези во мојот живот“ повеќе...

Етно виа Баиро – Етносфера

 „Етносфера“ го промовираше видео записот за својот втор сингл „Етно виа Баиро“, чиј автор е Никола Мицевски, а комбинација на повеќе балкански музички елементи: современ џез, фанк, етно аранжман. Како гостин се јавува трубачот од светска класа, Џамбо Агушев. повеќе...

Светските музички ѕвезди имаат чудни барања

Леди Гага, Кети Пери, Џенифер Лопез, Мадона, Бијонсе и многу други често знаат вистински да ги намачат организаторите. повеќe...