СПОРТ

 

Организирани тури – тргнување од Охрид и Струга
Ракометен резултат на фудбалски меч
Стружани со поддршка за Иџе
Пандев до Трајковски за голем бод
Tренирајте со Европските шампиони во Охрид
Џудо Клуб “ДРИМ” донесе медал од Црна Гора

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Најубавите стадиони во Катар
Мартина Мироска – ,,Летечката дама”
Tренирајте со Европските шампиони во Охрид
Вели Мумин: Имам понуди од странство,,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Мартина Мироска – ,,Летечката дама”
Леон Кровли – Ирски гениј за билијард (ВИДЕО)
Ак Лирија севкупен победник
Толку од Анчелоти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Македонија е организатор на ФИБА 3×3 турнир
Неверојатен гол од пенал со заврзани очи (ВИДЕО)
Нови предизвици за кошаркарските клубови
Крај на евробаскетот – Драгиќ е од друга планета
Нашата репрезентација на СП за кајак
Ели Јаковска потпиша за Бешикташ
Вардар – Еурофарм (резултат,стрелци,статистика)
Тинејџерските звезди со нови рекорди

Резултати од Ден на водни спортови
Антиќ се враќа во Црвена Звезда
ДЕН 8: ЕВРОБАСКЕТ (СТАТИСТИКИ,РЕЗУЛТАТИ)
ЕВРОБАСКЕТ: Познати првите четвртфиналисти
Каков гол на Серхио Рамос (ВИДЕО)
Ели Јаковска потпиша за Бешикташ
Двајца македонски фудбалери дебитираа во ЛШ
Стартува ЛШ во фудбал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Каков автогол на Никлас Ландин (ВИДЕО)
Металург ја отвори новaта преубава сала
ДЕН 7: ЕВРОБАСКЕТ (СТАТИСТИКИ,РЕЗУЛТАТИ)
Евгениј Поп Ацев победник во маратонско пливање
Пандев и дружината победнички во Израел
РК Охрид напиша нова историја
Каков гол на Рикардињо (ВИДЕО)
Каде оди Кире таму се трофеите
ЕВРОБАСКЕТ (СТАТИСТИКИ,РЕЗУЛТАТИ)
ДЕН 6: ЕВРОБАСКЕТ (СТАТИСТИКИ,РЕЗУЛТАТИ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Започнува новата сезона на “АРЕНА”
Мак-интернационалци фудбал (стрелци,статистика)
Дибиров промаши празен гол од 6 метри (ВИДЕО)
најоткачениот голман во фудбалската историја (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 10 најдобри голмански тандеми
Новаковиќ и Симоноски дел од Металург Јуниор
Вардар доби атрактивна група
Започнува ракометната лига СЕХА
Ана Милчевска има подобри фудбалски вештини од мажите (ВИДЕО)
10 – Најголеми голмански грешки (ВИДЕО)
Вардар испиша историја на Шукру Сармачоглу
65 илјади гледачи на отворањето на ЕП во одбојка (ФОТО)
Прогласени најдобрите за сезоната 2016/2017
У16: Кошаркарките против Велика Британија
Прекрасен деби-гол на Алиоски (ВИДЕО)
Славје во соблекувалната на Вардар (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Кливленд прави моќен тим
КК Работнички и КК Соколи со нови засилувања
Рафа Бенитез носи квалитетно засилување во Њукасл
Сензационален трансфер на Веспрем
Карабах сензационален учесник во Лига на шампиони
Батшуаји на излезна врата од Челзи
Селекторот Милевски го објави списокот на фудбалери
КК Фени Индустри го зголемува својот список на играчи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СПОРТСКИ  КОЛУМНИ  И  АНАЛИЗИ


Фенербахче крахираше
Најголемото засилување за Металург
Резултати и стрелци во прва македонска лига
Стуџински и Поцбон победници
Топ 12 трансфери во ракометната лига на шампиони (ВИДЕО)
Maкедонски интернационалци фудбал

 

Заврши Струга 2017 повторно со победа на Шартр
Во Милано Шкендија учеше за мода и фудбал
Магични асистенции на Кобетиќ во Струга (ВИДЕО)
КК Работнички ангажира бугарски репрезентативец
Македонија ќе ja чека Естонија за СП во Кина 2019
Благојче Трајкоски како октопод (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Филип Талески изигра одлично првенство
Возбудливи мечеви во квалификациите на ЛШ
Победа за кошаркарите за нова надеж
Интер спрема трансфер бомба
Болт кариерата ја заврши на бизарен начин
1-натпреварувачки ден Струга 2017

Филип Талески изигра одлично првенство
Најатрактивниот ракометен турнир повторно во Струга
Милан и Фенербахче во Скопје
20 мајстории на фудбалските виртуози (ВИДЕО)
Карти не “продаваме “
Новиот пенал систем му донесе титула на Арсенал

Стефче Алушевски направи моќен тим
Барди со дебитантски гол за Леванте (ВИДЕО)
Потеклото на терминот “физичко воспитување“
Кога да започнеме со веслање
Тест за проценка на експлозивната сила на нозете
Фрлање на топка во кош

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Спектакуларен кош за победа во баскет 3 на 3
Смешни инсерти – НБА 2017
PAQSULE : Торбица за сите спортисти
Кога да започнеме со веслање
Тест за проценка на експлозивната сила на нозете
Најлесниот велосипед на светот
Кондициска подготовка-Движење во два триаголници
Како одмараат нашите спортисти (Фото)
Како одмараат нашите спортистки (Фото)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Штафетно трчање и измена на палка

 

 

 

 

 Караорман е симбол за Струга
Костески започнува интернационална кариера
Фелпс ќе има трка со бела ајкула
Баскетот “три на три“ – олимписки спорт

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Македонските “Спартанци” повторно на ниво
Jапонско чудо од дете (ВИДЕО)
Жешки ракометарки на ЕП
Лазаров, Циндрич, Н. Карабатиќ или Палмарсон

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Нејмар шутираше од врвот на зграда (ВИДЕО)
Александра Симева: Спортот е најдобрата активност

 

 

 

 

 

Андонова со трансфер во Барселона
Најскапите 10 фудбалски трансфери досега

 

 

 

 

 

Интервју со Нина Балабан
Македонската колонија во Серија А се зголемува
Во светското дерби победи Аргентина (ВИДЕО)
Сонот за Вардар е јаве
Кралот Леброн Џејмс си асистира сам на себе (ВИДЕО)
Лазаров, Циндрич, Н. Карабатиќ или Палмарсон

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Манчестер Јунајтед на тронот на Лига на Европа
Победничкиот гол на Лука Циндрич (ВИДЕО)

 


Финална вечер на рекорди
Иџе после победата се заблагодари преку видео

 

 

 

 

Кире испратен со овации од “Блауграна”
Рим му се поклони на фудбалскиот принц

 

 

 

 

 

Талисмани на Евро лигата
Лазаров, Циндрич, Н. Карабатиќ или Палмарсон

 

 

 

 

 

РК Струга и денес би била моќен тим
Најдобрите моменти од трката во Германија

 

 

 

 

 

сместување / accommodation / unterkunft – Ohrid 
Финале со најбрза замена во историјата на фудбалот
Кире е избран за најдобар играч според ЕХФ
Господин Спорт
Антиќ ја освои и Шведска
Ива: Ниту небото не е лимит

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Двојна титула за Партизан

 

 

 

 

 

 


Наташа Коцевска гради успешна кариера
Татијана го прослави оригинално успехот на ФК Пелистер
Келнер донеси Кока-Кола (ВИДЕО)
Филип Наков – Македонски фудбалер и модел
Вардар напиша историја
Најубави Македонки – Сара Митова

Илија Несторовски потпишува во Интер ?
Класата е вечна Пандев погоди за Џенова (ВИДЕО)
Стружанецот Горан Рајчиноски успешен тренер за пливање во Австралија
Незаборавни 10 пенали (ВИДЕО)
Најубавите 5 голови од Лигата на Шампионите
Евро гол на Бабунски
Ferrari Land нов уникатен забавен парк (ФОТОГАЛЕРИЈА)
Фановите наb Вардар со прекрасна поддршка (ВИДЕО)
Сама против сите – тенисерката Лина
Теодора е светла иднина на охридскиот женски ракомет
Најубавите Македоиски ракометарки (Фото)
Објективни,вредни и успешни спортски новинари

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Се соблекоа “голи” за да го прослават успехот


Нов селектор на машката ракометна репрезентација
Јана Војводиќ во Вардар

Бабунски продолжува со одлични игри
Семинар за атлетски тренери

 

 

 

 

 


Интервјуа

Интерју со Панче Ќумбев – претседател на Синдикатот на Фудбалери
Борец на теренот, сега борец  за правата на мак-фудбалерите,  за читателите на www.јаvisejuzna.mk поразговаравме со Панче Ќумбев претседателот на СФМ. повеќе..
Најдобрите кросовери на годината

 

 

 

 

 


Спортски Колумни со Предраг Јанчески