ПАТУВАЊА

 

Инвестирајте во животно осигурување
романтичен одмор од соништата
Рекреација и забава на едно место
Индонезија го има најдобриот хотел на светот (ФОТО)
Aria Hotel Budapest – најдобар хотел за 2017
Подводен ресторан кој ќе ве остави без здив
Дестинации кои вредат да се посетат (Италија)
Плажата Зрче – Балканската Ибица
Најубавиот остров на светот (ВИДЕО)
Плоче – најубавата плажа во Црна Гора
Венеција воведува 12 правила за однесување
Најбрзите тобогани на светот (Видео)
Најдобриот хотел на светот (ФОТО)
Невообичаени убавини во светот
Балканскиот Индиана Џонс
Прекрасни дестинации – Arraial do Cabo
Аурора Ресорт и СПА (Фото)
Интервју со Стефан – Менаџер на Хотел Амбасадор
Петте најлуксузни замок хотели во Шпанија

 

Дуфски водопад

Водопадот Дуф спаѓа во рамките на Националниот парк Маврово и од Скопје е оддалечен околу 125 км.  повеќе…

Карибски топ 10 (Фото)
300 долари за секој турист

Сместување / accommodation / unterkunft – Берово

Првата „зелена дестинација” во светот

Титулата на Словенија ѝ беше претставена во вторникот на церемонијата во Љубљанската тврдина, во рамки на дводневната конференција Global Green destinations day повеќe...
Вевчани / Сместување / Accommodation / Unterkunft

“Hotel de Glace”-хотел од лед и мраз

Станува збор за уникатен леден хотел што секоја година одново и одново се создава со неколку стотини илјади тони снег и мраз. повеќe...

Подводен ресторан кој ќе ве остави без здив

Познат како Subsix, сместен во одморалиштето PER AQUUM Niyama на Малдивите овој ресторан нуди незаменлив поглед на океанот за многу посетители. повеќe...

Европски Скијачки Центри – Шамони

Острите високи врвови со над 3000 метри надморска висина, стрмните патеки и широки долини го прават ова место респектабилно и претставува вистински рај за љубителите на скијањето. повеќe...

Европски Скијачки центри – Ливињо

Карусело - најатрактивната патека во Ливињо. Безмалку 1000 метри висински диференцијал од почетната точка и околу еден час фантастично скијање низ прекрасниот алпски живописен терен повеќe... 

Европски Скијачки центри – Инсбрук

Инсбрук има развиена мрежа од сообраќајници и патишта кои го поврзуваат со главните европски центри на исток и запад. Ски терените на Kitzbuhel и Ski Welt се одалечени на само еден час возење додека Obergurgl и Solden на час и половина. повеќe... 

Село на ветерниците

Zaanse Schans е познато село во Холандија наречено уште село на ветерниците. Го раскажува животот на античките холанѓани како и начинот на користење на познатите ветерници. повеќe...