СПОРТ

Македонски интернационалци – фудбал

Шпанија Примера Севелја 0 : 0 Леванте поради повреда нашиот репрезентативец Енис Барди не беше во составот за Леванте, кој на ова тешко гостување извади голем бод. Холандија 2 Ден Бош 2 : 4 Фортуна Ситард одличен натпревар со многу возбудувања и голови, а трите бода ги однесе тимот на Стефан Ашковски кој настапи до […]

МУЗИКА

(ВИДЕО) Петар Маркоски со музичка порака за поддршка за бездомните животни

BitDefender GameSafeСо задоволство Ви го испраќам моето ново видео на тема Нова година но со силна порака и поддршка за заштита на бездомните животинчиња! Животинчињата/ домашните миленици се најдобриот пријател на човекот, нешто со кое можеш да зборуваш со саати, нешто кое блеска од среќа во секој миг од денот кога ќе те види, најблагодарното […]

РАЗНО

(ВИДЕО) Почна продажбата на Фолксваген Поло ГТИ

Во Германија почна продажбата на новата верзија на моделот Фолксваген Поло ГТИ, којшто во таа земја чини 23.950 евра. Спортската верзија на овој доста баран хечбек се движи со помош на моќен дволитарски турбо-бензинец, со 200 коњски сили, кој развива максимален број вртежи од 320 њутнметри. До 100 километри на час возилото развива за 6,7 […]

» СЛЕДЕТЕ НЕ!

РК СТРУГА

MUSIC ROOM

MONTENEGRO STRUGA

GIOVANNI FILMS