(ФОТО) Порше отвори салон на врв од Алпите

Порше отвори продажен салон сместен на 2.300 метри надморска височина на планински врв на француските Алпи, а неговата специфичност е тоа што во него има само еден изложбен примерок- Porsche Cayenne (Порше Кајен). Овој  салон е сместен покрај ресторанот „Рок“ во зимскиот центар Мерибел. Специфично за овој салон е што на оваа локација имаме температури […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Запознајте ја новата генерација на Mercedes-Benz А класа

Новата генерација на Мерцедес-бенц А-класа (Mercedes-Benz A-Class)  е претставена на јавноста, со посифистициран и помодерен изглед од претходната генерација, поефикасни мотори и еден куп најнова технологија за безбедност и комфор. Предниот дел на „А Класа“ потсетува на оној од неодамна претставениот модел „CLS”, додека внатрешноста на автомобилот располага со поголем простор за рамената, лактот и […]

ПОВЕЌЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Формула 1 губи на популарност

„Либерти медија“ новите сопственици на Формула 1, потврдија дека од новата Формула 1 сезона веќе нема да се користат модели за претставување на возачите пред секоја трка. Со години наназад Формуила 1 шампионатот доживува пад во популарноста, а со тргнување на „девојките од стартот”, се чини дека овој потег уште повеќе ќе ја намали популарноста […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Кој е вашиот фаворит за најдобар автомобил за 2018?

Објавена е листата со финалисти за годинашниот избор на Најдобар автомобил на светот (World Car of the Year). Покрај главната титула најдобар автомобил на светот за 2018, ќе се бираат победници во уште четири категории: најдобар луксузен, спортски, урбан и еколошки автомобил за 2018. Конечната листа за најдобар автомобил изгледа вака: • Alfa Romeo Giulia • […]

ПОВЕЌЕ

„Фолксваген“ најголем светски произведувач на автомобили

Продажбата на автомобили „Фолксваген“ минатата година се зголеми на околу 10,7 милиони, со што овој гигант ја задржа предноста пред „Тојота“. Со тоа го задржа местото на најголем светски произведувач на автомобили. „Билд ам зонтаг“ наведе дека испораките кои ги вклучуваат брендовите „Ауди“ и „Порше“ придонеле првпат да се оствари приход поголем од 220 милијарди […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Киа на тестирањето подобра од Порше и БМВ

STINGER во моментов е најинтересен корејски модел од КИА, и судејќи според она што го нуди најдобар. Со цена малку над 40.000 долари, Корејскиот Стингер е претставен како поевтина алтернатива за калибар Audi A5 Sportback и BMW 4 Серија Гран купе. И додека многумина заклучија дека значително пониска цена значи полоши перформанси од горенаведените, Киа […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Новата Volkswagen Jetta

Jetta е еден од најпопуларните модели на Volkswagen во САД, па затоа германскиот производител инвестираше многу во новата, седма генерација. Однадвор, забележуваме модерен, но резервиран дизајн – нешто што и го очекуваме од еден Volkswagen. Сепак, новата Jetta е подолга, поширока и повисока од порано, а тоа резултира со подинамичен став. Предниот дел веднаш асоцира […]

ПОВЕЌЕ

(Фотогалерија) Електричен мотор – велосипед погоден за планински предели

Новиот модел  на овој електричен мотор – велосипед вклучува хидраулични сопирачки и за оние кои сакат да испитуваат тешки терени за возење, додаток е прилагодувањето на тежината. Еден ваков модел изнесува околу 15.050 долари. Стандардниот модел е опремен со 6000 ватен мотор (околу над 8 коњски сили), додека новиот модел е со 7000 ватен мотор […]

ПОВЕЌЕ