(ГАЛЕРИЈА) Ја нарекуваат новата Софија Лорен

Мадалина Дијана Генеа е романска манекенка и актерка која веќе подолго време работи и живее во Италија. Нејзината кариера е во подем, но според многу очекувања таа допрва треба да го достигне својот врв. На една анкета која била спроведена во Италија, токму оваа убава манекенка  била изгласана како најпопуларно лице на малите екрани. Мадалина […]

ПОВЕЌЕ

Северина заработува куп пари од Инстаграм

Популарната хрватска пејачка Северина има голем број следбеници на социјалната мрежа Инстаграм. Поради нејзината голема популарност голем број светски модни брендови и нудат рекламирање на нивните производи во замена за пари. Во моментов oд една објава таа заработува неверојатни 5000 евра.  

ПОВЕЌЕ

Џесика како вистинска кралица со Божиќен подарок за фановите

Познатата македонска пејачка Џесика Палашоска направи прекрасна фотосесија која беше Божиќен подарок за нејзините фанови. На фотографиите Џесика изгледа како вистинска кралица опкружена со црвени балони кои ги доловуваат празничните денови. Фотографиите се дело на фотографот Цавироски Стојанче.  

ПОВЕЌЕ

Наум Петрески со гостилница во Скопје ,,Кај Науме”

Естрадниот уметник Наум Петрески отвори гостилница во Скопје ,,Кај Науме”, а свеченото отварање го имаше на 7-ми јуни. Ова ќе биде убаво место за сите боеми, љубители на храна со пријатна и опуштена атмосвера како и прекрасна македонска песна . Петрески е докажан пејач, да му посакаме дел од тој успех да го има и […]

ПОВЕЌЕ

Стефани Талевска со прекрасна фотосесија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Нашиот  фотограф Мики Николоски направи прекрасна фотосесија во Прилеп насловена како Meet The Good The Bad & The Crazy каде како модел се појави преубавата Стефани Талевска. Уживајте во нивните фотографии.    

ПОВЕЌЕ

Влатко Миладиновски со нов спот (ВИДЕО)

За песната “Се за тебе Софке” со која Влатко Миладиновски настапи на фестивалот Филиграни сними и видео спот во соработка со ИН продукција. Во спотот покрај Влатко се појавува неговиот брат Златко Миладиновски и моделот Марија Мојсовска.

ПОВЕЌЕ

Елена Ристеска со нов спот (Видео)

Објавен и промовиран новиот спот на Елена Ристеска. Темата под наслов  ,, Сеуште ме плашиш,, на Елена Ристеска е снимена во дует со Хари Мата Хари.  Снимањето на спотот е направено во Хотелот Русија во Скопје, по текст на Алма Абдагиќ, музика  на Хари Варесановиќ,  и аранжман на Дарко Димитров. Во прилог уживајте  во прексрасната  изведба на Елена Ристеска […]

ПОВЕЌЕ

Монистра слават 15 години постоење со спот,албум и голем концерт (ВИДЕО)

Една од најуспешните етно групи кај нас “Монистра” слави 15 годишен јубилеј кој ќе го одбележи со втор албум и голем концерт на 9 април во Македонскиот Народен театар. За тоа како течат подготовките за концертот и албумот поразговаравме со еден од  членовите на групата Јован Стрезоски.  Како дојде до формирање на “Монистра” и дали […]

ПОВЕЌЕ