Рифат Левент е носител на многу одликувања во планински велосипедизам

BitDefender GameSafeПланинскиот велосипедизам се повеќе зема замав и е се повеќе атрактивен меѓу младите луѓе во Македонија да започнат со спортување со овој многу атрактивен спорт. Освен атрактивноста овој спорт нуди и адреналин и на дланка може да се видат природните убавини на Македонија. Но како и кај секој спорт така и кај планинскиот велосипедизам […]

ПОВЕЌЕ

Веслањето потона како спорт во Македонија

Веслачката федерација на Македонија (ВФМ) е составена од клубови од три града, а тоа се клубовите од Охрид. Струга и Дебар. Како федерацијата така и клубовите кои партиципираат во неа не располагаат со финансиски средства кои овој спорт ќе го кренат на професионално и организациски на повисоко ниво. Пред неколку години во Охрид беше организиран […]

ПОВЕЌЕ

Бездомна фудбалска Mакедонска лига

BitDefender GameSafe  Во фудбалскиот свет се води  жестока дебата на тема која фудбалска лига е најдобрата во светот. На прво и на второ место се Англиската Премиер Лига и Шпанската Примера Дивизија или ако сакате нека се и обратно напишано на прво место Шпанската лига на второ Англиската лига. Потоа следуваат Бундес лига, Сериа А, […]

ПОВЕЌЕ

Јадранската кошаркарска агонија заврши за нашите клубови

BitDefender GameSafeЗа првпат во натпреварувањето на Јадранот освен нашиот шампион МЗТ Скопје Аеродром со вајлд карта во висина од 150.000 евра пред самиот старт на сезоната 2016/2017 натпреварувачка сезона добивме уште еден македонски преставник во името на Карпош Соколи од Скопје. Ова натпреварување им е од корист на сите балкански тимови во недостаток на силна […]

ПОВЕЌЕ

Крајно време е Червар да одбере на кое столче сака да седи

BitDefender GameSafe Човекот што добива безрезервна подршка, кој ги ужива сите привилегии, на кој му се прифаќаат сите сугестии, кој добива неограничено време на експерименти, промени, кој го распоредува секој член на своја функција и на свое работно место, кој сам ги осмислува тренинзите и со помош на своите помошници, кој секако и нив сам ги […]

ПОВЕЌЕ

 Авто спортот во Македонија е во Рикверц

BitDefender GameSafeВљубениците на брзините, на автомобилите, на брмчењето на моторите кој за секој гледач, конзумент на тие брзински убавини секогаш е проследено со зголемување на адреналинот и во најголемо внимание ги проследуваат своите идоли и се воодушевуваат на убавите автомобили. Изборот е голем и има широк спектар на автомобили, на патеки, натпреварувања и извозени или […]

ПОВЕЌЕ

Црвено црна бламажа

BitDefender GameSafeИзминатиов викенд црвено-црниот колектив на Вардар (ЖРК, РК и ФК) го облекоа ,,Црниот дрес” тој дрес е дрес симболика на сомнеж, дилеми, прашалници, матни игри, местенки. Вардарци/ки долго време се мачат со својата форма, не можат да го најдат победничкиот пат кон успехот, секогаш се пред промоција за осигурување на некое прво место, зголемување […]

ПОВЕЌЕ

Македонскиот “Џејмс Варди”

BitDefender GameSafeЗа светскиот фудбал и светските ѕвезди многу добро сме запознати и секој нов ден ни лиферуваат нови и нови информации, нашите медиуми имаат многу работа, а исто така ,,Копаат” за нови податоци дури се знаеме не само за професионалните ангажмкани туку и за приватниот нивен живот. Покрај големите ѕвезди од типот на: Роналдо, Меси, […]

ПОВЕЌЕ