(ГАЛЕРИЈА) Maкедонската пејачка Џесика Палашоска стана заштитно лице за “Stronger”

Македонската фолк пејачка Џесика Палашоска стана заштитно лице за Шведската компанија “Стронгер” , бренд на спортска облека. Досега има направено две фотосесии за овој бренд, а се надева дека соработката ќе продолжи и во иднина. Во продолжение видете дел од нејзината фотосесија за новата колекција “ flower power “ на Шведскиот бренд “Stronger”. https://strongerlabel.com/en/  

ПОВЕЌЕ

(ГАЛЕРИИ) Емилија Димитриевска – Најубавата македонска боксерка

Македонската боксерка Емилија Димитриевска веќе некое време работи како модел и досега има позирано пред објективот на неколку фотографи. Често пати знае да изненади и со доста провокативни фотосесии.  Последната  ревија на која ја видовме беше на Саемот на венчаници во Александар Палас каде се појави во прекрасна венчаница. Има учествувано на повеќе ревии во земјава […]

ПОВЕЌЕ

(ГАЛЕРИЈА) Саем за венчаници 2018

Викендов со модна ревија на невестински креации, венчални фустани, како и свечени одела за младоженци, се одржа осмото издание на Саемот за венчавки, што традиционално се одржува во хотелот Александар Палас. Домаќин на настанот беше водителката Александра Велинова која се појави во прекрасна креација на „Елена Лука”. Многу познати лица беа во улога на модели односно […]

ПОВЕЌЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Елена Стојчева блеска пред објективот на Златко Младеновиќ

“Опуштено и лежерно! Тоа е нашата нова вибра девојки! Значи опуштете се и уживајте во секој момент од животот и прифатете се’ со насмевка на лицето. Знаете зошто? Затоа што така сте најубави за себе и за другите. А Карпис е тука само да ја дополни вибрацијата што ја носите.” – ова  е пораката  на бутикот […]

ПОВЕЌЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Најубави Mакедонки – Мишела Спироска

Преубавата стружанка Мишела Спироска е еден од најбараните модели во нашата држава во овој момент. Моментално е заштитно лице на Тритекс, sovrshena.mk и други модни брендови, а поради нејзината специфична убавина ја има и во многу спотови. телевизиски реклами итн… Уживајте во прекрасните фотографии. Извор: instagram

ПОВЕЌЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) “БАХ” со Модниот ден одлично ја заврши годината и најавува нови проекти за 2018

Заврши петтото издание на модниот ден во Струга кој традиционално се одржа во Хотел Дрим на 23-декември. Одлично склопена програма со многу вкус и на високо ниво во стилот на студиото Бах. Убавина за очи, радост за душа. Убав настан кој предновогодишно го раздвижи и освежи нашиот град. Со успешен моден ден студиото за танц […]

ПОВЕЌЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Брендот Silvi Style ги презентираше новите модели

S & S – Silvi Style направи прекрасна фотосесија на која беа презентирани најновите модели на нивниот бредн во соработка со Zebra Production, а на која учествуваа  Симона Станковска, Леонардо Насески, Тијана Зулфи, Сонер Лушо… Повеќе информации за брендот Silivi Style ни даде Зоран Илкоски менаџер за човечки ресурси и управител на линијата за долна облека: […]

ПОВЕЌЕ

(ФОТО) Дали знаете колку заработува најплатената светска манекенка ?

Супермоделoт Кендал Џенер е прва на престижната листа која ја објави списанието “Форбс” со заработка од 22 милиони долари. Таа двојно ја зголемила својата заработувачка во однос на претходната година. Жизел Бундхен пак остварила заработка од 17,5 милиони долари и го зазема второто место според „Форбс“. На трето место се најде манекенката Криси Тајген со […]

ПОВЕЌЕ

(ФОТО) Избрана е новата кралица на Мис на светот

Manushi Chhillar 20 годишната убавица од Индија победи на изборот за Мис свет. Manushi Chhillar е шестата Индијка која е прогласена за Мис на светот, но прва по 2000 година кога најдобра беше Priyanka Chopra која денес е позната актерка.

ПОВЕЌЕ