(ФОТОГАЛЕРИЈА) Најубави Mакедонки – Мишела Спироска

Преубавата стружанка Мишела Спироска е еден од најбараните модели во нашата држава во овој момент. Моментално е заштитно лице на Тритекс, sovrshena.mk и други модни брендови, а поради нејзината специфична убавина ја има и во многу спотови. телевизиски реклами итн… Уживајте во прекрасните фотографии. Извор: instagram

ПОВЕЌЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) “БАХ” со Модниот ден одлично ја заврши годината и најавува нови проекти за 2018

Заврши петтото издание на модниот ден во Струга кој традиционално се одржа во Хотел Дрим на 23-декември. Одлично склопена програма со многу вкус и на високо ниво во стилот на студиото Бах. Убавина за очи, радост за душа. Убав настан кој предновогодишно го раздвижи и освежи нашиот град. Со успешен моден ден студиото за танц […]

ПОВЕЌЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Брендот Silvi Style ги презентираше новите модели

S & S – Silvi Style направи прекрасна фотосесија на која беа презентирани најновите модели на нивниот бредн во соработка со Zebra Production, а на која учествуваа  Симона Станковска, Леонардо Насески, Тијана Зулфи, Сонер Лушо… Повеќе информации за брендот Silivi Style ни даде Зоран Илкоски менаџер за човечки ресурси и управител на линијата за долна облека: […]

ПОВЕЌЕ

(ФОТО) Дали знаете колку заработува најплатената светска манекенка ?

Супермоделoт Кендал Џенер е прва на престижната листа која ја објави списанието “Форбс” со заработка од 22 милиони долари. Таа двојно ја зголемила својата заработувачка во однос на претходната година. Жизел Бундхен пак остварила заработка од 17,5 милиони долари и го зазема второто место според „Форбс“. На трето место се најде манекенката Криси Тајген со […]

ПОВЕЌЕ

(ФОТО) Избрана е новата кралица на Мис на светот

Manushi Chhillar 20 годишната убавица од Индија победи на изборот за Мис свет. Manushi Chhillar е шестата Индијка која е прогласена за Мис на светот, но прва по 2000 година кога најдобра беше Priyanka Chopra која денес е позната актерка.

ПОВЕЌЕ

Андријана е Мис на Македонија за 2017

17-годишната Андријана Илиоска  од Скопје е победничка во финалето на изборот за убавина Мис на Македонија 2017 за Мис глоуб. Прва придружничка е 19-годишната Ангела Спасовска од Куманово, а втора придружничка е Наталија Андонова од Берово на натпреварот кој се одржа викендов во Виница во хотелот „Александар парк “ . Андријана ќе ја претставува Македонија на […]

ПОВЕЌЕ

Најубави Македонки: Магделена и Марија Гаврилови (ФОТО)

Преубавите сестри близначки од Кочани Магделена и Марија Гаврилови пленат со својата убавина секаде каде што ќе се појават  било да е ноќен клуб, плажа, теретана… Затоа сосема заслужено влегуваат во најубавите македонски девојки. Уживајте во нивните фотографии.   Извор: фејсбук Магделена и Марија Гаврилови    

ПОВЕЌЕ

Најубави Македонки – Мартина Марковска (ФОТО)

Мартина Марковска од Свети Николе е еден од поуспешните модели од Македонија која неколку години гради успешна кариера зад себе. Македонската јавност ја запозна пред неколку години со  учеството на Miss Tourism Universe 2014 кој се одржа во Бејрут, Либан. Уживајте во нејзините прекрасни фотографии,   Извор: Instagram Martina Markovska

ПОВЕЌЕ

Најубави Македонки – Викторија Луческа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Познатата манекенка од Прилеп Викторија Луческа со право може да се вброи меѓу најубавите Македонки. Има учествувано на неколку избори на убавина на кои има освоено и награди, а  актуелна е и по неколкуте видео спотови на неколку наши пејачи во кои ги остава без текст припадниците на посилниот пол. Уживајте во нејзините фотографии.    

ПОВЕЌЕ