(ВИДЕО) Драгана Костова од Струмица втора во „Некои нови клинци“

Во финалето на  „Неки нови клици“ настапуваа 7 момчиња и 7 девојчиња кои се бореа за првото место. Меѓу нив беше и нашата Драгана Костова од Струмица, која важеше за еден од фавортите. Во текот на сите овие осум месеци додека траеше ова шоу нашата Драгана добиваше само пофални зборови, а синоќа успеа уште еднаш да […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Роби Вилијамс ќе го отвори СП во Русија

Британскиот пејач Роби Вилијамс ќе настапи на церемонијата по повод отворањето на Светското првенство во Русија. На свеченоста, која ќе се одржи пред првиот натпревар на Мундијалот меѓу Русија и Саудиска Арабија, ќе го придржуваат руската оперска пејачка Аида Гарифулина и поранешната бразилска фудбалска ѕвезда Роналдо. По тој повод Роби Вилијамс  на својот Фејсбук напиша: „Многу […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Групата Камелеон промовираа спот за песната „Еден ден“

Пред неколку дена групата Камелеон го промовира спотот за песната “Eден Ден” која е испеана уште на Охрид фест 2017. Режијата на спотот е на Даниел Јовески еден од најдобрите режисери во Македонија. Спотот се снимаше на неколку локации во Охрид.

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Балкан бенд со прекрасна песна “Стари песни, стари другари”

Балкан бенд деновиве го објавија спотот за песната “Стари песни, стари другари” која е авторско дело на Лазар и Магдалена Цветковски. Станува збор за брза и динамична песна која очекуваат да прерасне во летен хит. Видеото за оваа прекрасна песна го изработија од  “Веста продукција”.

ПОВЕЌЕ

Фестивалот на електронска музика “Калабалак” годинава по 4-ти пат

„Калабалак“ е електронски музички фестивал кој традиционално се оддржува во Радовиш, оваа година на 14-ти јули. Фестивалот на електронска музика кој премиерата ја доживеа 2015 година, оваа година ќе го доживее своето четвртото издание . „Посебна чест и задоволство ни е да го најавиме JUSTIN MYLO како главна ѕвезда на вечерта, диџеј и продуцент кој веќе […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Тинејџерката Марија Спасовска ја промовира „Играј со срце“

Во „Public room“ во Скопје се одржа промоцијата на првиот видео запис на Марија Спасовска, за тинејџерската песна „Играј со срце“. Уште на прво слушање никој не останува рамнодушен на ритамот на песната и извонредниот вокал на Марија.

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Eдина Муса гостува во спотот “Дијамант” на ДНК

На 28-ми мај дуото ДНК одржаа тројна промоција, каде промовираа албум “The Best Of”, ДВД од минатогодишниот роденденски концерт и новата песна и видео спот  “Дијамант”. Покрај Панчо и Андреј, во видеото можеме да ги видиме и Едина Муса, кошаркарите Џордон Крафорд и Маркус Гинјард, од МЗТ и Работнички, Тифани Росарио фотомодел која доаѓа од САД […]

ПОВЕЌЕ