Запознајте ги принцовите на Дизни

Сите ние уште од нашето детство ги знаеме принцезите на Дизни од познатите приказни, филмови и цртани серии: Снежана и седумте џуџиња, Пепелашка, Трнорушка, Заспаната убавица, Убавицата и ѕверот и др. Восхитени од убавината на принцезите речиси и да не сме ги забележувале нивните принцови. Ние ќе ве запознаеме со некои од нив:   Принцот […]

ПОВЕЌЕ

(ГАЛЕРИЈА) Hello Kitty авион – Тајван

Тајванската авиокомпанија EVA – air им нуди шанса на патниците од САД да летаат со нивниот Hello Kitty авион. Патниците сега можат да резервираат место во Hello Kitty авионот, летајќи од Лос Анџелес до Тајпеј три пати неделно. Hello Kitty темата ве следи почнувајќи од моментот кога ќе се пријавите за вашиот лет. Авионските карти […]

ПОВЕЌЕ

(ФОТО) 5 најпаметни раси на кучиња

Кучињата се едни од најомилените домашни миленици што некој може да ги поседува. За нив велат дека се најдобриот пријател на човекот. Но, сите раси на кучиња не се исти. Ние ќе ви ги откриеме 5-те најпаметни раси на кучиња. 1.Пудлица Пудлиците се кучиња кои се лесни за обука и сакаат да бидат предизвикани. Пудлицата […]

ПОВЕЌЕ

(ВИДЕО) Насмевни се со Ивана – “Упатство за директор”

Порталот www.javisejuzna.mk започнува рубрика “Насмевни се со Ивана” во која ќе ви претставуваме стенд ап видеа од забавната и харизматична Ивана Наскова. Ивана Наскова работи во телевизија и радио повеќе од 20 години. Има бројни радиски и телевизиски проекти, а наскоро најавува и нов телевизиски проект. Има издадено и книга-роман за издавачката куќа Матица со […]

ПОВЕЌЕ