Овошна торта со малини

Освежувачка и вкусна торта за летните денови. Потребни состојки: 400 гр пишкоти 500 мл шлаг во кесичка 100 гр шеќер во прав 500 мл ладна вода од фрижидер 4 чаши кисела павлака 600 гр малини 300 мл сок од портокал   За декорација: 200 мл шлаг 200 мл кисела вода   Подготовка: Во сад го […]

ПОВЕЌЕ