понеделник, октомври 21, 2019

(Видео) КОРЗИКА – Француски остров со Италијански шмек

Корзика е француски остров во Средоземното Море. Се наоѓа западно од Италија, југоисточно од француското копно и северно од италијанскиот остров Сардинија. Планините претставуваат две третини...

Повеќе

(Видео) Егзотичниот Занзибар-остров каде владее мирис на ванила и цимет

Занзибар е полуавтономна сојузна единица на Танзанија. Единицата е составена од архипелагот Занзибар, кој пак се наоѓа во Источна Африка, поточно во Индискиот Океан. Архипелагот е...

Повеќе
Страна 1 од 49 1249

Последни вести