четврток, октомври 18, 2018

ЗАБАВА

 

Организирани тури – тргнување од Охрид и Струга
Елон Муск со амбиција за колонизирање на Марс
Приколки со соларен покрив (ФОТО)
Интервју со Петар Петковски:
Полнети урми со лешници
Пивото е здрав пијалок
Танцов спортски клуб „ДИНАМИК“ Куманово
Автомобилот на иднината (ВИДЕО)
https://www.javisejuzna.mk/?p=5866
7 корисни лекции за успешен лидер
Прекрасна колиба за бегство (ФОТО)
Новиот спот на Викторија Лоба (ВИДЕО)
Нова македонска тв серија
Arrow Smartwatch (паметен часовник Ароу)
“НА ТЕРАПИЈА” е новата Македонска ТВ
Киндер торта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Најубави Македонки: Гаврилови (ФОТО)
Новата Лара Крофт
Passport: Глобален патнички адаптер
Тирамису од овошје
Торта со кикиритки
Необични видови птици (ФОТО

 

Новото чудо на патиштата Ferrari Portofino (ВИДЕО)
Прекрасни забави на Summer Beach Festival 5 во Ангелс Кафе (ФОТО)
Студио за танц БАХ врши упис на нови членови
DigitsoleSmartshoe: Интелигентна патика
Таблет во вид на хартија (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 2017 Honda Civic Type R
Penna: Ретро – Bluetooth тастатура (ВИДЕО)
Најубави Македонки – Мартина Марковска
Играта во природа е магична и незаменлива
LG W7 OLED – Телевизор или ѕидна уметност
Sgnl:Паметен часовник- алка (ВИДЕО)
Подводен дрон: Следи,фотографира и лови
Интервју со писателката Ксенија
Куќа изградена со помош на 3Д принтер
Сферен генератор на светлина
Најубави Македонки – Теа Пупкова (Фото)
Chef club вкусни летни закуски (Видео)
C-Pen Reader

 

Овошна торта со малини

 

 

 

 

 

Крем карамел
Колач со карамел Dulce de leche

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Горила знае да танцува (ВИДЕО)
Ултра тенок микрофон –звучник
Првиот хотел на Paramount
Венчаница од 700.000 долари
Филмот Wonder Woman руши рекорди

 

 

 

 

 

Домашен и здрав сладолед кој не дебелее

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Прекрасната Рената провокативено
Блитва –богатство од витамини и минерали
Shilla – coffee & bar‎ од Охрид прославува 4 години
Прекрасниот Охрид низ објективот на Стојан

 

Подгответе се за новото “фиќо”
Најубави Македонки – Сара Митова

 

 

 

 

 

  • Познатата пејачка со провокативна фотосесија (ФОТОГАЛЕРИЈА)
Хитмејкерите Лазар и Магдалена стигнаа до 10 милиони гледаност (ВИДЕО)
Прекрасната водителка Марјана стана балерина (ФОТО)
Куглањето може да биде привлечен спорт (Видео)
Прекрасна фотосесија на Наташа Малинкова
Карневалот во Рио
Најстариот фото модел во светот
Таа е најстариот супер модел во светот и не планира да се откаже од својата кариера иако веќе чекори во деветтата деценија од животот. повеќе...
Балканската Ибица (Фото)
Танцов клуб Ритам Плус


 

 

 

 

DJ CRAZY SLAVE ужива на Мајами
Саем за Венчавки (ФОТО)
Ирис Митнаер-Мис на универзумот
На годинашниот избор за Мис универзум кој се одржуваше во Манила, Филипните победи преубавата Ирис Митнаер 24-годишна студенка. повеќе...
Кактуси – Декоративни растенија
Карневалот во Венеција (Фото)
18 ти Јануари е светскиот ден на снешкото
Бројот 18 не случајно е избран бидејќи во самиот број се крие симболика. Имено според германскиот научник Корнелиус Граетц единицата од бројот 18  ја претставува метлата додека осумката телото од снешкото. повеќе...
Летечки автомобил
Новиот Audi A4 – тест возење
Новиот MERCEDES-BENZ CLS 2018
Најдобрите кросовери на годината

 

Промоција на нова Македонска книга
Најубавиот момент – Златна Бубамара (Видео)
Запознајте ја младата писателка Аслимоска Христина

Храна

Направи вкусна торта без печење за 15 минути
Ако сакате да го израдувате семејството со десерт, а секако да не потрошите многу време на нозе во кујната, ви нудиме чоколадна торта готова за 15 минути. повеќе...
Најдолгиот тунел во светот
Балканскиот Рис
Откриен нов вид на гуштер
Тестаментот на Александар Македонски

 

Повеќе забава на следниов линк>>