(Видео) Светско првенство Пауерлифтинг: Сребро со златен сјај за Стаменковски

Изминатиов викенд во Егер,Унгарија се одржа Светско првенство во Пауерлифтинг на кој учество имаше единствениот преставник од Македонија Бошко Стаменковски....

Повеќе

Спектаклот е закажан: Познат е терминот на борбата помеѓу Вајлдер и Фјури

Боксерскиот спектакл помеѓу двајцата боксери Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури е закажан. Двајцата боксери со взаемен договор го закажале датумот...

Повеќе
Страна 101 од 109 1100101102109

Последни вести